انجمنهای هشتبندی
رفع مشکل جداشدگی بین بافت داخلی و خارجیِ مدل ساخته شده با پرینتر سه بعدی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمنهای هشتبندی (http://forum.hashtbandi.ir)
+-- انجمن: انجمن های گفتگو (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- انجمن: زنگ تفریح (/forumdisplay.php?fid=43)
+---- انجمن: معرفی سایت و وبلاگ (/forumdisplay.php?fid=51)
+---- موضوع: رفع مشکل جداشدگی بین بافت داخلی و خارجیِ مدل ساخته شده با پرینتر سه بعدی (/showthread.php?tid=412)رفع مشکل جداشدگی بین بافت داخلی و خارجیِ مدل ساخته شده با پرینتر سه بعدی - avaseo - 02-26-2019 05:57 PM

یکی دیگر از مشکلاتی که در حین پرینت سه بعدی قطعات ممکن است رخ دهد، خطای جداشدن بافت داخلی و خارجی مدل ساخته شده با پرینتر سه بعدی است. این خطا خصوصا در مدل های قدیمی پرینترها بسیار عمومی و عمده بود، در مدل های قدیمی مغمولا به دلیل کیفیت پایین فیلامنت و قدرت پایین نازل و اکسترودر این مشکل رخ میداد. اما اکنون با وجود اینکه این مشکل کمتر شده است، اما هنوز هم ممکن است به دلیل تنظیمات غلط دستگاه چاپگر سه بعدی رخ دهد. در این مقاله شما را با عوامل و مشکلاتی که باعث به وجود آمدن این خطا میشوند آشنا خواهیم ساخت.
علل بروز خطای جداشدگی سطح های مدل ساخته شده با پرینتر سه بعدی
بروز این مشکل عموما دلایل مشخصی دارد، و در صورتی که تمامی مواردی را که در این مقاله گفته میشود را رعایت کنید، فرایند ساخت مدل سه بعدی شما بدون هیچ گونه مشکلی انجام خواهد شد.

تعیین ضربب infill overlap
عمده ترین عامل به وجود آورنده ایت مشکل در قطعات ساخته شده، به دلیل تنظیمات غلط برای مقادیر روی هم قرار گرفتن بافت ها یا همان تنظیمات infill overlap است، به عنوان مثال اگر برای این متغیر مقدار پایینی در نظر گرفته شود نرم افزار هم لایه ها را به همان اندازه به هم متصل خواهد کرد، مثلا اگر مقدار 0 وارد شده باشد، بین لایه ها هیچ اتصالی بر قرار نخواهد شد.
مقدار این متغییر در نرم افزار کیورا مقدار پانزده درصد است که ما پیشنهاد میکنیم این مقدار را به سی درصد افزایش دهید.
همچنین در صورتی که از نرم افزار Simpilify3D استفاده میکنید به بخشEdit Process Settings رفته و سپس در تب Infill مقدار متغییر Outline Overlap را افزایش دهید. البته توجه کنید که در این کار افراط نکنید و مقدار را به بیش از پنجاه درصد افزایش ندهید، زیرا با این کار ممکن است که مشکلات دیگری مثل شکاف در دیواره های کار برای شما به وجود بیاید.